24 Şubat 2009 Salı

İSTANBUL BAL ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ 2009 OLAĞAN MALİ GENEL KURULU BAHÇELİEVLER ABİDİN PAK ÖĞRETMENEVİNDE YAPILDI

Yemekten sonra çekilen toplu fotografımız.

Kursiyerlerimizden Fatma Hanım. İstanbula bir bayan arıcı daha kazandırmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kurs ile ilgili görüşlerini aktarıyor iken.

Arıcılık yüksek okulu mezunu ve Ziraat Mühendisi Kadir bey.

Kursiyerlerimizden Tahsin bey. Kursiyerleimize verdiğimiz 10 adet ödülden birisinide Tahsin bey aldı.
Kurs süresince ortaya çıkmış olan dostluklar sertifikaların ve ödüllerin dağıtımı ile birlikte öğlen yemeği ile son buldu.Emeklilerin ev hanımlarının ve işsizlerin hem meşguliyetlerini verimli bir şekilde artırdığı hemde toplumumuzun sağlıklı beslenmesine katkıda bulunduğu için arıcılık kursumuz taktirle karşılandı.


İstanbul Bal Üreticileri Birliğinin destekleri ile yürütülen ve Bakırköy Halk Eğitimi Müdürlüğünde gerçekleştirilen Arıcılık kursunda başarı gösteren kursiyerlere sertifikaları ve ödülleri kurucu üyeler tarafından verildi. Kurucu üyelerimizden Yakup Sarmusak tarafından ödül ve sertifika verilirken.


Kurucu üyelerimizden Reşat Albayrak. Sezonun en yardımsever arıcısı olarak ödül kazanmaya hak kazandı.

Aslan Barut Kurucu den, kursiyerlerimizden Ahmet beye üyelerimizödülünü ve sertfikasını verirken.


Kursiyerlerimizden Hüseyin beye sertfikası ve ödülü benim tarafımdan verildi.

Bir yıl daha bitti. Sonbaharda yaptığımız yeni sezon çalışmaları başarılı olduğumuzu ortaya koyuyorki arılıklarımızda şu anda bir zayiat görülmemekte. Arıların bir kaç önemli isteğini yerine getirince arı ölümlerinin olmayacağı açıkça ortada. Tüm arıcıların yakında ısınacak olan havalar ile birlikte çalışmalarına hız verecekleri bir döneme giriyoruz. Bu süreci eksiklerini gidererek girmeleri zamanla yarışacak arıcıların rahat çalışmalar yapmasına yardımcı olacaktır. yeni kursiyerlerimizinde bir iki koloni ile sektöre girmeleri ve kendi aileleri ve çevreleri için gerekli olan arı ürünlerini üretmelerini temenni ediyorum.

Sağlıcakla kalın.

Yalçın SEZER
Uzman Biyolog

www.sezerpetek.com

2 yorum:

fatih güneş dedi ki...

hayırlı olsun yalçın bey

Adsız dedi ki...

Başkanım başarılı bir dönem sonunda kurul yapmışsınız tebrik eder bol ballı yıl dilerim
pınarhisarlı girişimci arıcılar gurubu