22 Eylül 2009 Salı

BİRLİK OLMANIN GEREĞİ YARDIM KAMPANYASI
İstanbul Bal Üreticileri Birliğine Kayıtlı üyelerimizden Alemdağ da ikamet eden Kerim Hocamız ve Osman Abimizin arılarını Tekirdağ Kumbağdaki sel denize kadar sürüklemiş ve yaklaşık 260 arıdan hiç biri bulunamamıştır. Silivride meydana gelen selde üyelerimizden Ruşen mutlunun yaklaşık 30 arısı zarar görmüştür.

Civarda meydana gelen sel felaketinde birliğimize üye olmayan bir çok kişininde selden nasiplendiğini ve zarara uğradıklarını üzüntü ile görmekteyim. Sel marifeti ile zarara uğrayan ve beni arayarak ne yapabileceklerini soran arıcılara bölgedeki resmi mercilere zararın tespitini yaptırmalarını söyledi isemde, Tekirdağ İl Tarım Müdürlüğünden madur arıcılarımızın talepleri doğrultusunda afet kanununa göre menfaatleri doğrultusunda bir durumun ortaya çıkamayacağı bildirilmiş.

Afet kanununun ilgili kısmı şunu söylermiş. Madurun mal varlığının %40 ının zarara uğraması ve tarım sigortası yaptırmaları durumunda devlet yardımda bulunuyormuş. Üyelerimiz evlerini barklarınıda arılarla beraber gezdireceklerdi herhalde.

Hal böyle olunca arıcılığını sonlandırma noktasına gelen üyelerimize yapmamız gereken vefa borcumuzu yerine getirmek adına bir kampanya başlatmış bulunmaktayız.

Öncelikle birliğimiz üyelerine yaptığımız talep doğrultusunda madur üyelerimize arılı kovan verme kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Arılı kovan veremeyenlerin gönüllerinden kopan meblağlar ilede arılı kovan alınarak kendilerine hediye edilecektir. İlgilenen üyelerimize, arkadaşlarımıza ve gönül dostlarına ilanen duyurulur.

Yalçın SEZER
İstanbul Bal Üreticileri Birliği
Yönetim Kurulu Başkanı

0 532 286 96 23
0 505 476 96 06

1 yorum:

İlhami Uyar dedi ki...

Tüm mağdurlara geçmiş olsun ve allah beterinden korusun.