7 Aralık 2007 Cuma

PINARHİSAR BAL ÜRETİCİ BİRLİKLERİ ÇALIŞIYOR

Sevgili arkadaşalar.
Bu resimleri izlediğinizde öncü ve bir o kadarda başarılı olan arıcı arkadaşlarımızın hizmetlerini göreceksiniz. Balın tanıtımına vermiş oldukları katkılardan dolayı ben kendi adıma onlara ayrı ayrı teşekkürlerimi bir borç biliyorum.
Zaman, emek, gayret biz Türk çiftçisinin memnunluk duyarak yaptığı çalışmalar, birde karşılığını hak ettiğimiz ölçüde alsak ne mutlu olacağız.
Toplumda balın üretilme teknikleri bir tarafa bal nedir ?nasıl yenir? ne üretir ? gibi soruları duyuyoruz zaman zaman buradan bir sonuç çıkıyor. Bal tanıtma grubu çıkmalı çıkarılmal.

Arkadaşları taktir ediyor ve onlara gıpta ediyoruz. Başarılarınız daim olsun.
Sizler bal üreticilerinin önderlerisiniz. Selamlar sevgiler.
Her zaman söylediğimiz konuşmak yerine icraata geçme işte bu. Çalışmalarınızın daim olması dileklerimle.

Bal evleri, arı evleri, arı yuvaları ne derseniz deyin bu eğitim görsel eğitim. Gerçek eğitim.

Pınarhisarlı bal üreticilerinin Türkiyeye önder olduklarının resmidir.
Yorulsakta başardık bir kişi kazadı isek bile yeter zaten eğitim uzun soluklu bir iştir. Başarılar kolay elde edilse kıymeti olmaz.


Pankartlar duygularımızın dışa vurumu.

Buradaki hisler ve çalışmalar amatör ruhla ortaya çıkmış profesyonel yaklaşımlar.
Arıcılar bahar, yaz, kış her mevsim çalışmalat yapıyorlar.
Arıcılarımız adeta arı gibi çalışıyorlar.İlkel kovanlarda mutlaka görülmek ve gösterilmek isteniyior.Tüm arıcılarımızı Pınarhisarlı bal üreticileri ile iletişime geçmelerini tavsiye ediyorum. Bal üretiminde birlik kontrolleri mevcut, sağlıklı arılarla çalışıyorlar ve bal üretiminde bulunuyorlar. Arı yemimi yapıcaksınız, kendinizmi tüketeceksiniz, kekmi yapacaksınız Pınarhisarın bahar, karaçalı ve ayçiçek ballarının karışımı olan balları tam size göre. Sağlıklı ve kaliteli ürünler yanı başınızda sadece onlarla iletişime geçmeniz yeterli. Üstalik belkide polen içeriği açısından en bol olan bu ballar so derece çabuk donuyor. Biliyoruz ki artık donan bal yani kristalize olan bal sağlıklı bal.
Sağlıklı günler dileğim hepinizin olsun.
Yalçın SEZER
2 yorum:

ilhamiuyar dedi ki...

Pınarhisarlı meslektaşlarımıza başarılarının daimi olmasını diler,işlerinde başarılar,kovanlarındada sorunsuz bir kış sezonu geçirmelerini temenni ederim.

Adsız dedi ki...

yalcın hocam bu resimleri pınarhisar bal üreticiler blogg de yayınyayamazmıyız teşekkürler ali osman çalık